زن کشی

امروز هم خبر تکراری بود:شب گذشته ۲ زن توسط همسر و مردی که با  او زندگی ميکردند بقتل رسيدند:در مورد نخست مردی ۶۵ ساله زن ۶۰ ساله اش را که تقاضای طلاق کرده بوده با شليک ۳ گلوله تفنگ شکاری اش ميکشد از او ۳ فرزند و ۲ نوه دارد. در مورد دوم مردی مراکشی دوست دختر اکوادوری اش را که پس از ۳ ماه زندگی مشترک او را ترک کرده بوده با ضربات چاقو بقتل ميرساند:در اين سال ۲۰۰۴ ميلادی در اسپانيا تاکنون ۸۵ زن توسط شريک زندگيشان کشته شده اند و ۶۲۰۰۰ زن(۳ تا صفر درست است)از مردشان به دادگاه يا پليس شکايت کرده اند.لازم به ياد آوری نيست که خيلی از زنها سکوت ميکنند وگرنه تعداد از اين هم بيشتر است .آيا کسی هست بمن بگويد چرا حتا در يک کشور غير مسلمان که کتک زدن زن از واجبات نيست با زن بد رفتاری ميشود؟تازه آن زن بيچاره که به هزار دليل تا ۶۰ سالگی تحمل ميکند تا بچه هايش بزرگ شوند و بعد ميگويد بس است ٫ديگر ترا و دستهای کثيف ترا که بجای نوازش کتکم ميزنی تحمل نميکنم بايد بميرد؟آيا گناه از خود ما زنها هست که پسرانمان را بد تربيت ميکنيم؟آيا مار در شکم میپرورانيم؟چرا ۹۹٪از مردان فکر ميکنيد که زن هميشه بايد تحمل کند٫هميشه بايد عاشق مردش باشد حتا اگر اين مرد قاتل باشد؟چرا يک مرد هر گونه شکستی را ميتواند هضم کند بجز شکست در برابر يک زن را؟چرا اين همه تنفر از زن؟ آيا با زنها دشمن هستيد؟آيا از زنها ميترسيد؟. 

victima_malos_tratos.jpg

/ 20 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هرمز ممیزی

دوست عزيز استبداد سلسله مراتب دارد يعنی هر کس زورش به هر کس رسيد تلافی بالا دستی را بر سر پائين دستی خالی ميکند.

nightbat

با سلام دوباره .ادرس وب من اين شدwww.nightbat.tk هر کسی ميخواد براشtk کنم يع نظر بده.

الکی خوش

نفهم بودن که شاخ و دم نداره.... من به خاطر همين چيزاس که خودم رو زدم به بی خيالی. که يه جوری با يه چيزی سر خودم و ديگران رو گرم کنم که فقط چند لحظه بتونيم همون فراموش کنيم کجاييم....

روحانی وبلاگ نویس

با سلام و اظهار امتنان از حضور سبزتان ..... در پاسخ به پرسش سرکار خانم باید عرض شود که از جمله دلائل اساسی در این امر ضعف نیروی جسمانی زنان و همچنین بار مثبت عاطفی آنان نسبت به مردان در تقویت این مساله موثر بوده است و به لحاظ زمانی پدیده ایی دیرینه به شمار می آید و به لحاظ شمولیت در اکثر تمدنها و فرهنگها این نگاه جنسیتی وجود داشته است . تا جاییکه نیچه فیلسوف قرن گذشته آلمان در باره زنان می گوید به نزد زنان می روید تازیانه را فراموش مکن . ( والبته این سخن از زبان بسیاری از متفکران اروپایی و غیر آن صادر شده است ) حال پرسش اینجاست که چه می توان و باید کرد ؟ ...... تا نوشتی دیگر بدرود .

hamid

سلام به نظر من زنان امروز می بايست از اين طرز فکر که مردان از انها انتظار دارندکه هميشه عاشق آنها باشند و خود سر در هزار جای ديگر داشته باشند دوری کنند. به نظر من ارزش و حرمت يک زندگی در حفظ اصلی ترين چيزهای آن که يکی از انها همان وفاداری به يکديگراست- است . اينهم مرد وزن ندارد . اما زنان ما يکباره يک جمع بندی می کنند و همه را از همه طبقه و طرز فکر در يک جا جمع کرده وطی يک حکم بدون دادگاه همه را متهم می کنند.(مردان را) هيچکس نمی گويدکه کتک زدن زنان و کلا انسان کار دستی است (منظورم از هيچکس حداقل قشر تحصيلکرده و طبقه متوسط جامعه به طورعموم است) مطمئن باشيد که همه آن کسانی که به گفته شما آنگونه با زنان رفتار می کنند نتيجه يک تربيت چندين و چند ساله خانوادگی و اجتماعی است و با يک جمله و يک نامه و ... چيزی در آنها عوض نمی شود. مشکل در ساختار فکری و مبانی اعتقادی است که با اغراض شخصی اميخته شده و بهخورد آنهاداده می شود. مايلم بيشتر در اين مورد با هم صحبت کنيم. حميد.

احمد

سلام/پارادایمهای ذهنی و آموزه های انسانها به رغم بروز چنین حوادث تلخی رو به بهبود و تکامل است/مطمئنا امروزه زن از جایگاه بهتری نسبت به سالیان نه چندان دور پیدا کرده است /زنان بايستی فرصت را غنیمت شمرند و با یاری مردان منصف با توجه به تغييرات پيش آمده در سطح فهم بشر و نيز بهره گيری از فناوريهای ارتباطی در تغيير آموزه های مردان و زنان استبداد زده بکوشند/شاد باشيد

0shanbeh

مهربون ،سلام....من فکر میکنم که مرز بین عشق ونفرت مردها رو نمی شه تشخیص داد!!!!!!!....به ديدنم بيا خوشحالم می کنی...... .

مهدی

چرا همتون این طرف قضیه رو نگاه می کنید ؟ ببینید اون زن چیکار کرده که اون مرد وادار به این کار شده . به زن ها آزادی زیاد از حد دادن . هر کی با نظر من مخالف هست به من ایمیل بزنه . منطقی صحبت میکنیم ... حتی شاید نظر من عوض شد .

مهدی

grnmehdi@yahoo.com