فيلمنامه

.میخواستم در باره سرنوشت گروه ان جی او فرانسوی در چاد بنویسم که دست کمی از یک فیلم سینمایی آمریکایی نداره.ولی فکر میکنم که حالا دیگر همه شما داستان را میدانید و جذابیت نداره و خبر روز هم نیست.تازه حتمن بزودی فیلمی بر مبنای همین ماجرا درست خواهند کرد.البته این بستگی داره که فیلم نامه نویس های آمریکایی چه وقت به اعتصاب خودشون پایان بدهند.تا اون زمان باید فیلمها و سریال های قدیمی را دو باره ببینم.

راستی زندگی بدون فیلمها و سریال های آمریکایی چگونه خواهد بود؟خدا کنه هر چه زودتر به خواسته هایشان برسند که ناچار نشویم تنها به دیدن فیلمهای کسل کننده دیگر کشورها بنشینیم.

البته که همیشه استثنا هم وجود دارد و گاهی کشورهای دیگر هم یک فیلم خوب یا سرگرم کننده در سال میسازند.ولی نه بیشتر.
چند روز پیش خبر پخش یک فیلم را در یک آگهی که به در و دیوار در خیابان چسپانده بودند،دیدم.نوشته بود که به زبان اصلی و با زیر نویس اسپانیایی در مرکز فرهنگ ایرانی نمایش داده میشود و ورود آن رایگان هست.فیلم باد ما را با خود میبرد از عباس کیا رستمی .
چون ساعت پخش آنرا ننوسته بودند،به  شماره ای که داده بودند زنگ زدم،گفتند که ۸.۳۰ روز شنبه(دیروز) است. ۸.۱۵ دقيقه همراه پسرم به آنجا رفتيم.و چند نفر از دوساتم که قرار شد همانجا همدیگر را ببینیم.
مرکز فرهنگی ايران،يک مغازه صنايع دستی بود.حدود ده متر در چهار متر.پر از گليم و فرش و زيور آلات...
روی پرده ای یک متری ویدیویی از خانم پریسا که در سال ۲۰۰۱ ضبط شده بود،پخش میشد.چند نفری هم در سالن،یا همان مغازه نشسته بودند.وفتی ساعت ۸.۳۰ فیلم را شروع کردند،دیگر جایی برای ایستادن هم نبود چه برسد نشستن.اسپانیایی هم زیاد بود.آقای مسوول محل،با لهجه غلیظ ایرانی چند کلمه ای حرف زد و برنامه هفته های دیگر را به اختصار توضیح داد و از کوچک بودن محل عذر خواهی کرد.
اگر دو ساعت نشستن روی یک صندلی تاشو را بتوانم فراموش کنم،کسالتی که از دیدن فیلم به من و شاید به خیلی های دیگر دست داد،نمیتوانم فراموش کنم.
شاید میشد یک فیلم نیم ساعته خوبی با همان ایده یا فیلمنامه!! درست کرد،ولی کش دادن ان تا دو ساعت،براستی که زجر آور بود.
این آمریکایی های لعنتی،فیلمنامه نویس های خوبی دارند.

/ 56 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کدخدا

البته از اونجايي كه تو منو داري اين يعني تو يه گلي داري كه هيچ وقت پژمرده نميشه

سيدعباس سيدمحمدی

http://asriran.com/view.php?id=28908 دکتر محمود احمدی نژاد «كسانی كه با ژست روشنفكری، فرهنگ شهادت و انتظار را تمسخر مي كنند، به اندازه ی بزغاله هم فهم و شعور ندارند»

ماکان

من قضيه اش رو نمی دونستم! چی شده؟

يوسف

سلام بازم بعد از رد و بدل شدن کامنت های صبح دم امروز خاصه کامنت ظهرانه شما لازم ديدم تکيه ای از نوشته پستم را ( که احتمال می دهم مغفول ! واقع شده ) يادآوری کنم : با پیوستن ایران به باشگاه فضایی ، « خبرهای خوش فضایی ایران »‌ نيز در راه است . قضيه از اين قرار است كه ایران نيز چندین ماهواره را در دست ساخت دارد تا با استفاده آنها بلایای طبیعی، مسائل زیست محیطی، گسترش بیابانها، کاهش جنگل ها و منابع آبی و .. را پيش بيني كند . و حتي در نظر دارد در دانشگاه ها رشته های مرتبط با صنعت هوافضا را گسترش دهد . هر چند كه « بايد اقرار كرد » حضور در فضا یک شبه و یا یکی دو ساله تحقق نمی یابد و زیرساخت هایی را می طلبد که علاوه بر سرمایه گذاری های لازم ، باید دانشمندان نیز دست به دست هم دهند تا اهداف تولید علم و دانش در زمینه فضا تحقق يابد . با اين حال اميدواريم ايران بتواند در آينده نزديك به جايگاهي شايسته در س

پارميس

salam zita jonam na man nemidonam,har rooz bia bego

محمود دهقانی

جالب بود. عباس کيارستمی در اقيانوسيه هم طرفداران زيادی دارد. در سنگاپور و حتا استراليا. فيلم هايش با ذهنيتی واقعا ايرانی و برگرفته از ادبيات فارسی و البته شعر گونه ی فارسی است. اما راستی قضيه هو گو و خوان چه بود؟

کدخدا

ميگم زيتايی تو يه عکس خوشگل نداری که بالای قسمت نويسنده بزاری ؟

کدخدا

اگه نداری بگو که عکسمو بت بدم