دیکتاتور و استعفا


فیدل کاسترو استغفا داد. شاید فیدل اولین دیکتاتور جهان باشد که  استعفا داده.بی شک این تصمیم دشواری برای او بوده .فکرش را بکنید که یکسال و نیم طول کشید تا این جام زهر را بنوشد.
از سال ۲۰۰۱ که در حین یک سخنرانی، بیهوش شد و به زمین افتاد، شایعه مرگش چند بار بر زبانها افتاد.
در تابستان ۲۰۰۶ بدلیل وخامت و شدت بیماری، که هرگز اسم آن اعلام نشد، چون جزو اسرار دولتی است و چند عمل جراحی که توسط یک پزشک اسپانیایی انجام شد، قدرت را به برادرش تفویض کرد و همین باعث شد که این شایعات تقویت شود  و هر بار دوستش آقای چاوز به کمکش میشتافت و به ملاقاتش میرفت و بعد هم عکس و خبر و فیلم این ملاقاتها که ثابت کنند او هنوز زنده است.
 میدانم که شما در باره کاسترو بیشتر از من میدانید و این روزها در باره اش زیاد خواهیم شنید.اما چند ماه پیش گلوریا استقان خواننده کوبایی که سالهاست در میامی زندگی میکند در مصاحبه‌ای در مادرید در باره شایعه مرگ کاسترو حرف جالبی زد میگفت
گویی مرگ دیکتاتور از خود دیکتاتوری،بیشتر طول خواهد کشید
امروز اما  در سن ۸۱ سالگی پس از پنجاه سال یکه تازی بطور رسمی استعفا داد و عجیب اینکه در این اطلاعیه اسمی از برادرش نبرده‌است.که باید منتظر تصمیمات و اطلاعیه های بعدی بمانیم. البته در همان سال ۲۰۰۱ گفته بود که بعد از او، برادرش رائول مناسبترین جانشین خواهد بود.13.gif
دیکتاتورهای جهان پیش به سوی استعفا.

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

سلام زیتا خانوم. خب منم جای کاسترو بودم بعد از اونهمه سخنرانی میافتادم میمردم. والا به قول دخترش که از همسر اول ایشونه . من همیشه از کاسترو بدم می اومد چون سخنرانی هاش اینقدر طول میکشید که برای پخش سخنرانی از تلویزیون ملی کوبا برنامه کودک رو قطع میکردند . [نیشخند]میگفت یه روز به من عروسک کاسترو رو دادند و من اولین کاری که کردم ریشش رو کندم. این البته بیانگر عشق وافر دخترش به پدرش هست [تعجب] گاهی فکر میکنم دیکتاتور ها دیکتاتور هم میمیرند . فکر کنید جانشینش رو هم خودش تایین کرده این یعنی اینکه مردم کوبا.... ولی به نظرم دیکتاتور ها تنها میمیرند این خیلی سخت تره .

عمو اروند

به نکته‌ی جالبی اشاره کرده‌ای که او اولین دیکتاتوری است که استعفاء می‌کند ولی آخر او با دیکتاتورهای دیگر نیز فرقی کلی داشت. او آمد که خدمت کند و کرد ولی سیاست جنگ سرد و یکه‌تازی آمریکا راه بر او بست و من به این باورم که او کمونیست شد برای مقابله با فشار آمریکا. آمریکای مدعی دموکراسی از این کارها بسیار کرده است. عراق نمونه‌ی زنده‌اش هست.

هرمز ممیزی

سلام شدیدا با این شعار موافقم: دیکتاتورهای جهان پیش بسوی استعفا !!![دست]

--خط خطی!--

مرگ بر دیکتاتور / مستعفی یا غیر مستعفی فرقی نمی کنه/ سلام من برگشتم

پت ومت

[چشمک]سلام[لبخند][قلب] فعلا شاد باشید[چشمک]

مهندس جوان

دیگه در 100 سالیگی هم استعفا نمی داد چی میشد؟

علی

من هم با عمو اروند موافقم در رابطه با کمونیست بودن کوبا بخاطر آمریکایی نشدن در همین رابطه یک اتفاق جالب تعریف کنم هفته قبل با یکی از دوستانی که اومده بود که هالیوود رو ببینه و اثر انگشت هنرمندان و هنرپیشه ها رو. من هر دفعه میرم جلوی چاینیز تیاتر دنبال چارلی چاپلین میگردم ولی اثر انگشت و پای اونو اصلا پیدا نمی کنم در نتیجه از یکی از مسئولین آنجا پرسیدم در جواب بهم گفت: چارلی چاپلین در ده های 50 و 60 بهش برچسب کمونیست بودن چسبوندن و اثر انگشت و امضاش رو از اینجا برداشتند. حالا پیدا کنید پرتقال فروش و فیدل پر چونه رو.

--خط خطی!--

نه عزیز فیلتر نیستی خوشبختانه [لبخند] [گل]

دادیار

بهتر است بگوییم دیکتاتور بودولی دیگه توبه کرده .آب توبه رو سرکشیده.وسر براه شده .خدایاکی میشه اینکار همه گیر بشه[نیشخند]

هستی

راستی میدونید که رکورد بیشترین سخنرانی را داره از بس حرف زد به این روز افتاد [شوخی]