آقای قطبی

این روزها، بخصوص پس از برد تیم پرسپولیس، در خیلی از وبلاگ های ایرانی، مطالبی در باره آقای افشین قطبی نوشته شده. همه، حتی آنانی که  طرفدار تیمهای دیگر هستند، از محسنات ایشان حرف میزنند. اینکه آدم با ادب و درستکاری است.از دیگران بد نمیگوید، گناه شکست تیم را به گردن دیگران نمی‌اندازد و پیروزی تیم را کاری در حد معحزه و لطف خدایان و امام زمان نمیداند...


مردم ایران آنقدر آقای قطبی را دوست دارند که پیشنهاد میکنند ایران را ترک کند. میترسند که فضای مسموم ایران، او را هم خراب کند و برای حفظ بقا ، مانند بقیه ما ایرانیها، دغل باز و دروغگو... شود و یا اینکه دیگران به اصطلاح برایش پاپوش بدوزند و آن یک مرد خوب در ایران را هم بدنام و سرخورده کنند. میگویند حالا که فرصت دارد و در  اوج هست و خوشنام برود.


البته این خود از شرف گویندگان و نویسندگان این پیشنهاد هست. اما 


1- اگر همه آدمهای خوب، دست از تلاش بردارند، میدان را یکسره به شارلاتان ها تقدیم نمیکنند؟
2-   چرا  تعداد آدمهای خوب در ایران عزیز ما ،حکم کیمیا را دارد؟
3- ما که خوب و بد را از هم تشخیص میدهیم چرا بد ها ماندگار میشوند و خوبها خانه نشین؟

شاید برای اینکه ما خودمان هم  چنگی بدل نمیزنیم؟

/ 26 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پارمیس

سلام زیتا جون [ماچ]

کدخدا

آقای قطبی تو چقدر نازی اهل آبادان یا که اهوازی [خنده]

سیدعباس سیدمحمدی ایران تهران

سلام خانم زیتا جوادی. دارم مقاله ای می نویسم. جوابی که به سوالم بدهید عیناَ در مقاله ام می آورم. سوال: تشدیدی که در اسپانیایی می شنوید (و احیاناَ از ایتالیایی زبانها یا شاید یک جور در برزیلی ها و پرتغالی زببانها) می شنوید چه قدر مانند تشدید در فارسی (کلمات بچه و کله و گله ی گوسفند و ...) و عربی (م دوم در محمد و ...) است؟

کدخدا

ای قطبی تو همونی که اگه با ایران بمونی میتونی ایران رو به آرزوش برسونی [هورا][دست][نیشخند]

قبله همایونی

شاید برای اینکه ما خودمان هم چنگی بدل نمیزنیم؟: نه عزیز زیتا! مشکل این است که ورود به حیطه آنهایی که خوب نیستند و ما از بدی شان ناراضی ایم امکان پذیر نیست وگرنه اینجا هم "خوب" هست. خوب شد که قطبی رفت چون اگر می ماند سال آینده همین خاطره خوب را هم نمی داشت. علی دایی را با آن همه اهن و تلپ ببین!

ساسان

مشکلات ما ریشه تاریخی داره زیتا جان، اگه حوصله داشتی، اواخر تابستون یه سر به من بزن، بحث این قضیه رو اون موقع باز می کنم. من خیلی تو نوشتن تنبلم، واسه همین آدرس زمانی می دم. اسپانیا، بهترین کشور اروپا، خوش بگذره.

کدخدا

بنده از طرف آقای قطبی از شما و دست اندر کاران این برنامه از شما تشکر میکنم [دست][بغل][نیشخند]

parmis

salam zita jonam omadam begam I LOVE YOU[نیشخند] be ghole kadkhoda khossosiato negah kon[خنده][ماچ]

کدخدا

خدا ایشالا همیشه مهمون بباره برات [بغل][خنده][شیطان]