از چی بنويسم؟

دو روز پیش دوست داشتم در باره آقای معمر قذافی بنویسم که شاید دلقک ترین سیاستمدار قرن بیستم بود و هر بار که دهان باز میکرد،صفحات روزنامه ها را پر میکرد.مدتها بود که خبری از او نداشتیم. بنطر میامد که درمان شده،اما با چادر زدن در فرانسه بجای اقامت در هتل (از دروغ هایش بگذریم)بار دیگر ثابت کرد که این گونه بیماریها درمان شدنی نیستند و کم نیستند کسانی که تنها برای اینکه موضوع روز باشند ،حاضر هستند که منطقه ای را به آتش بکشند و در کنارش عکس بیندازند چه برسد به چادر و خیمه و لباسهای چشمگیر و گل منگولی.اسم مفعول این کلمه جدید تبرج میشود،متبرج؟ و آیا میشود آنرا در باره این آقایان هم بکار ببریم؟

میخواستم به او بگویم،که دیگر نوبت او گذشته و امروز در دنیای سیاست،بیش از یک دلقک داریم که عمرن بتواند با آنها مبارزه کند.اما چون میدانم که او این بلاگ را نمیخواند،این فکر را رها کردم.

و بیشتر دوست داشتم در باره رییس جمهور تازه آرژانتین بنویسم،خانم کریستینا فرناندز که جانشین همسرش میشود.و اینکه کاش سیاستش هم مانند خودش زیبا و تر و تمیز خوشآیند باشد و اضافه کنم که  گاهی هم در پشت زنی موفق،مردی موفق وجود دارد.ولی فکر کردم که خیلی خوش بحال آقایان میشود و این فکر را هم بایگانی کردم.

cristina%2520en%2520neuquen%5B1%5D.bmp                                                          ap_Cristina_Fernandez_de_Kirchner_argentina_195_eng_10dec07.jpg&usg=AFQjCNEeWii1bsSnajchMwQPdGCvaUyehw

امروز اما فکر کردم در باره کریسمس بنویسم.اینکه من از این روزها خوشم میاد،مردم مهربان میشوند،دست و دلباز میشوند،خیابانها زیبا تر و تمیز تر و پر از آدمهای شاد هست، افراد خانواده بیشتر دور هم جمع میشوند،  برنامه های زیادی برای جمع آوری کمک های مالی برای نیازمندان برگزار میشود(که همیشه باید به آن خوش آمد گفت)...ولی فکر کردم که بنظر خیلی ها اینگونه جشنها تنها یک حقه تجاری است برای مصرف بیشتر...پس در باره کزیسمس هم نمیتوانم بنویسم.

Luces-Navidad-centro-Madrid.jpg

کسی هست که به جای من تصمیم بگیره؟

/ 54 نظر / 59 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کدخدا

ميگماااااا برای ايرانی جماعت فرقی نميکنه که اين عکسا فيلتر شده باشن يا نه بهترين فيلتر شکنارو از ايرانی ها دريافت کنيد

کدخدا

ولی به هر حال زيتايی بيا و توبه کن برگرد سر خونه زندگيت نه ببخشيد برگرد به همون پرشين گيگ

فاطمه

سلام. نوشتيد بانو !! سخت نگيريد این مصرف بیشتر را قبول دارم. برای عيد و کريسمس .

آوای سکوت

سلام...به نکات جالبی اشاره کردی.زيبايی و سياست و...!به روزم.

زيتا

سلام.حالا بايد ديد که آيا آن کشورهای با رای ممنتع،در کشورشان اعدام اجرا ميشود يا نه؟خدا کند که نه.