اين آقا را ميشناسيد؟

gal_A_Ortega.jpg

این آقا را می شناسید؟البته به احتمال زیاد خودش را نمی شناسید.ولی بوتیک ها و مارک لباسهایش را حتمن می شناسید.این آقا صاحب زارا هست.به گواهی مجله فوربس،هشتمین مرد پولدار جهان در سال ۲۰۰۷ هست و در سال ۲۰۰۶ مقام بیست و سوم را داشته.ببینید در یک سال چه پیشرفتی کرده.

تنها در یک سال مبلغ ۹۰۰۰ میلیون یورو به سرمایه اش اضافه شده،سهم شما در این ازدیاد سرمایه چقدر بوده؟یعنی چند یورو در سال گذشته از فروشگاه های زارا خرید کرده اید؟01.gif

خودش راز موفقیتش را اینطور تفسیر میکند. اگر چیزی را که مردم دوست دارند،درست کنی،خوب آنرا میخرند.

خیلی ساده هست،نه؟

Amancio Ortega که اهل گالیسیا(اسپانیا) هست در اواخر سالهای هفتاد میلادی مدیر یک مغازه لباس فروشی بود و حالا خودش بیش از دوازده هزار کارمند دارد.این بجز شرکتهای مختلف مبل سازی و نساجی و دکوراسیون...است که تنها برای فروشگاه های او در سراسر دنیا ویترین و مبل...میسازند

او هنوز هم کار میکند.البته حالا کارش انتخاب محل های جدید برای خرید و بعد هم انتخاب نوع و رنگ و دکوراسیون داخلی فروشگاه هایش هست.چون در این مورد خیلی حساس هست.و اغلب هم همشهری هایش را برای این نوع سرویس ها انتخاب میکند.

راستی میدانید که وقتی مثلن یک دکمه از این لباسها در فروشگاهی کنده میشود،آن بلوز یا پیراهن را چکار میکنند؟

قسمتی از اتیکت(که پشت یقه هست)آنرا می برند و در فروشگاه دومی که مربوط به خود زارا هست،با تخفیف خیلی بالا میفروشند.این تخفیف ها شامل لباسهای باقیمانده از فصل قبلی هم میشود.

پ.ن در ایران که بودم،لباسهای زارا را قیمت کردم،خیلی گرانتر از اینجا بود.البته این کاملن منطقی است،چون رابطه مستقیم با ایران ندارند و کسانی که این لباسها را به ایران میبرند،باید سودی هم ببرند.

/ 28 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کدخدا

زيتايی به نظرت کدوم يکی از اينا درسته : مهم نيست که قشنگ باشی ، قشنگ اينه كه مهم باشي يا اين : مهم نيست كه مهم باشيم ، مهم اينه كه مفيد باشيم كدوم درسته به نظرت ؟

کدخدا

مرسی از جواب دادنت نميدونم چرا هميشه تو يه يکی منو قانع ميکنی

سفرنامه مجارستان

به روزم ..........

يوسف

سلام گه گاهی اينجور آدم های موفق ـ از نوع ديگه اش ! ـ تو ايران خودمون پيدا می شه .. منصوب به آقايان يا آقا زاده ها يا .. ! اما اونايی که فعاليت هاشون منطبق با شرع يا قوانين موضوعی کشور نيست ( اونايی که می سوزند البته ! ) يه دو سالی به بند می شن و بعد .. .. من هيچگاه از سيستم قضايی ضعيف کشورم بمدح چيزی بزبان نياوردم

يوسف

و اما بعد ! بد نيست شما هم بدانيد كه " نسل جدید نوابغ اینترنتی" برای تجدید جوانی سیستمهاي جاسوسي جذب به همكاري مي شوند برخی آگهی ها ، با همکاری بعضی سازمانهای آمریکایی ، بر روی بازیهای Splinter Cell وNeed For Speed CarbonوEnemy Territory : Quake World ، نصب می شوند تا هنگامی که کاربر از طريق اين بازی ها بر روی اینترنت قرار می گيرد پخش شود ( و یا از دستگاهی که از سوی مایکروسافت برای توزیع در انگلیس طراحی شده است (Xbox) استفاده شوند پخش خواهند شد ) این آگهی ها به طور هوشمند به سمت بازیگران دائمی که اهتمام خاصی به این بازی نشان میدهند پخش خواهند شد . ( هي مي گم اينقدر وقتت را به بازي هاي اينترنتي نگذارنيد ها )

آليس

سلام هميشه فکرهای تازه به دردبخور باعث پيشرفت اقتصادی میشن.