متلک

درست روز اول ژانويه که صبح زود از خانه به محل کارم ميرفتم٫يکی به من متلک گفت!خودم ميدونم که عجيب است کسی در اين باره بنويسد٫و برای همين علامت تعجب ميگذارم.اما شايد دلايل تعجب ما يکی نباشد.شايد بگين تو اين روز ها که صد ها هزار نفر در اثر سونامی٫ زندگی يا دار وندارشان را از دست داده اند٫چطور يکی در باره متلکی که شنيده حرف ميزند؟بايد بگم٫درست به همين دليل رويم را بر ميگردانم به اينطرف که ديگه تاب غم وغصه ندارم٫فکر ميکنم تا ساليان سال و برای همه بشريت٫در اين ۲۰۰۴ غم وغصه داشته ايم.ومن که از گفته و ضرب المثل خيلی خوشم مياد٫يک ضرب المثل اسپانيايی را به کمک ميگيرم که ميگه:در برابر آب و هوای بد٫خودت را به روحيه خوب مجهز کن:تازه نميدونم که چند سال بود که متلک نشنيده بودم ٫نه اينکه دلم تنگ شده باشه٫چون يکی از چيزهايی که در ايران باعث ميشد٫آدرنالين خونم زياد بشه٫همين متللک شنيدن بود.اما اينجا متلک گفتن در انحصار کارگران ساختمانی است و هرگز يا تقربين هرگز٫کلمات زشت بکار نميبرند.حالا شايد بخواهيد بدونيد که طرف چی گفته؟آنهم در اولين روز سال نو که همه در تعطيلات هستند و کمتر کسی کار ميکند٫شايد هم بنوعی ميخاسته با من همدردی کنه که مثل او از تعطيلات محروم بودم!و تنها گفت:سلام خوشگله:باور کنيد که ابدن خوشگل نيستم و اگر کس ديگری در آن دور و بر ها بود٫ميفهميدم که با من نبوده.اگرچه ٫شايد بنظر او خوشگل اومدم.چون نميدونم که با مردم اکوادور آشنايی داريد يا نه؟ولی اينجا زياد هستند و بايد بگم که خيلی خوش بر وبالا نيستند و من با يک وجب قدم در برابر آنها قد بلند هستم٫حتی در مقايسه با مردان اکوادری.بهر حال خوب نيست آدم زياد فروتن باشه و شکسته نفسی کنه٫چه دروغی داشته که صبح کله سحری به من بگه خوشگله؟!

/ 25 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هرمز ممیزی

نعمتهای خداوند گاهی هم به متلک شنيدن منتج ميشود !!

janaan

سلام دو ست .. بی كفتگو به كلبه ام آشنا بيا/ بيگانه نيستی كه بگو يم بيا بيا/ يك مو زيان به شو كت حسن ات نميرسد / رو زی سو يی شكسته دل بينو ا بيا / مو فق باشيد

ملا حسنی در کانادا

بالاخره تکلیف ما را روشن نکردی که خوشگل هستی یا نه!! ما که دعا میکنیم خوشگل باشی.

بیلی و من

من عاشق متلک گفتن و شنیدنم با این تفاوت که مثل تو خوشگل نیستم و تازه مرد.

mehran

ها ها ها. اگه اون يارو آخونده زندان نبود مطمئن ميشدم که خودشه.تازه اون که کارگر ساختمان نيست.حالا شما چرا بايد روز اول ژانويه سر کار برين؟؟؟؟

mehran

تا جايی که من ميدونم اسم اهنگ هست تانگو تو اورا و خوانندش هم کسی نيست جز لورنا مک کنت. ميدونی اين لورنا برای من موندگار شده درست مثل اون ادکلن اديکت کريستين ديور نميدونم چرا اين دو تا رو برای خودم نميتونم جدا کنم .کمی هم اذيتم ميکنند.

افسانه

سلام همشهری/ خوب چه خبرا/ ديروز رودبار بودم/ جات خالی نباشه نمی دونی چه زيتون پروده هايی خوردم/ وای کلی مزه داد جای شما هم خوردم/ می گم شنيدی باغ زيتون رودبار ومنجيل واطراف رو حشره زده وزيتونها قابل خوردن نيست/ بعد از مرگ سهراب تازه از طرف کشاورزی اومدن دارو برای درخت ها اوردن/ ببين تو چه بهشتی زندگی می کنيمممممم/ دوستت دارم همشهری موفق باشی

mehran

دارين تعطيلات سال نو رو ميگذرونين؟؟؟خوش باشين.

babak

سلام .متلک بدی بود؟ يا نبود ؟ نمی دونم . ولی خيلی مودبانه بود ها ؟ نه.

najdi

برام خيلی جالب و با نمک بود نوشته ات ! و اما در فواید متلک بگویم !!!! همیشه بحث بر سر آن است که متلک نوعی آزار و تجاوز زبانی است که به ویژه در جوامع سنتی و عقب مانده وجود دارد ، تا اینکه از دوست زنی شنیدم که گفت : بعد از ۱۰۰۰ سال که رفتم ایران، اولین چیزی که متوجه شدم ، این بود که زن هستم و قابل توجه ! من که شاخی بزرگ بر سرم نصب شده بود ، پرسیدم : حتما به خاطر روسری ؟ آره ؟ آن دوست عزیز گفت: نه ، دایم متلک می شنیدم !!!!!!!