آقای ازنار در نقش نويسنده

سر انجام تونستم کتاب(چهره ها و شخصيت ها٫از فراگا تا بوش)نوشته آقای ازنار٫نخست وزير پيشين اسپانيا را تمام کنم.البته اين دومين کتابی است که ايشان در اين مدت يکسال و اندی که از پايان رياست شان ميگذرد٫نوشته اند.در اين کتاب آقای ازنار در باره ۴۰ شخصيت سياسی و اجتماعی که به گفته خودش به نوعی در زندگی شخصی و يا سياسی او تآثير داشته اند٫نوشته.کتاب را با شرح فشرده ای از زندگی پدر بزرگش که روزنامه نگار و سفير اسپانيا در سازمان ملل بوده شروع ميکند و با شرح حالی اززندگی و مبارزات پدر٫ دوران کودکی و نوجوانی خود را مرور ميکند.سپس داستان آشنايی اش را با خانم آنا بوته يا(همسرش)و چگونگی ورودش به دنيای سياست را شرح میدهد.در اين کتاب ميتوانيد از نظرات شخصی و فنی نويسنده در باره شخصيت های غربی مانند بلر٫بوش٫شيراک٫هلموت کهل ٫کلينتون و سران کشورهای شرقی مانند قذافی٫ملک حسن دوم و يا چهره های جهانی مانند ژان پل دوم٫خوليو ايگلسيا و حتی فيدل کاسترو آگاه شويد.البته يکی از مهمترين قسمتهای کتاب به نظر من ايرانی٫بخش مربوط به آقای خاتمی است.که شامل شرح مختصری از انقلاب اسلامی و نظر و پيش بينی آقای ازنار درباره رژيم جمهوری اسلامی و شخص آقای خاتمی است که در دو ملاقات رسمی و چند ساعت گفتگوی خصوصی با ايشان به آن رسيده است.و من به عنوان نمونه بخش بسيار کوچکی از آن را در اينجا ميآورم٫آقای آزنار مينويسد:از آقای خاتمی پرسيدم٫خلاصه آيا ميتوانم روزی در يکی از بارهای تهران به آزادی آبجو بنوشم؟ايشان گفتند در خانه تان آزاد هستيد هر چند تا که ميخواهيد آبجو بنوشيد.از اين لطف ايشان تشکر کردم و گفتم که آن دليلی که يک مسلمان را از نوشيدن آبجو منع ميکند٫هرگز با نوشيدن يک آبجو توسط من در انظار عمومی خدشه دار نخاهد شد٫پس چرا اين آزادی را من نداشته باشم؟گقتند که در اين زمان پاسخ اين پرسش مرا ندارد.اگر بقيه ماجرا را ميخاهيد بدانيد٫بايد کتاب را بخريد.آخه آدم پس از ۸ سال رياست٫عادت ميکنه که ديگران دور وبر آدم بچرخند.حالا ميز که نيست٫دستکم پول باشه که دوستان احترام آدم را نگه دارند.اينطور قکر نميکنيد؟پس کتاب را بخريد که طفلی پول لازم داره.قول ميدم خوشتان بياد.

/ 28 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يوسف

سلام . اما اگه يه شيشه آبجو بدن دست من ! معلوم نيست که من باهاش همان کاری را بکنم که آقای ازنار می کنه !! ..

يوسف

راستی ! يه سری به باکستون تو هات ميل بزنيد . يه کارت پستال الکترونيکی از من دارين . فقط بايد يادتون باشه چراغش رو روشن کنين !

mehrdad

می نویسم مینویسم از تو تا تن کاغذ من جا دارد.. با تو از حادثه ها خواهم گفت گریه این گریه اگر بگذارد.. گریه این گریه اگر بگذارد با تو از روز ازل خواهم گفت. فتح معراج غزل کافی نیست باتو از اوج غزل خواهم گفت. مینوسم همه ی هق هق تنهایی را.. تا تو از هیچ به ارامش دریا برسی. تا تو در همهمه همراه سکوتم باشی .. به حریم خلوت عشق تو تنها برسی.. می نویسم مینویسم از تو تا تن کاغذ من جا دارد.. با تو از حادثه ها خواهم گفت گریه این گریه اگر بگذارد.. مینویسم همه ی با تو نبودن ها را. تا تو از خواب مرا به با تو بودن ببری. تا تو تکیه گاه امن خستگی هام باشی. تا مرا باز به دیدار خود من ببری.. می نویسم مینویسم از تو تا تن کاغذ من جا دارد.. با تو از حادثه ها خواهم گفت گریه این گریه اگر بگذارد

حامد كشكول

سلام . ببخشيد اسمتون چی بود بالکل يادم رفت . يادم باشه يه جايی يادداشت کنم . به قول بر و بچ صلح اخر به از جنگ اوله . دقيقا يادم نيست که درست تنوشتم یا نه ولی مصرع دومش اين بود که مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد .بابت حضورتون توی وبلاگم که توسط هلوع انجام شده بود تشکر می کنم و همچنين آشنايی تون با خودم را تسليت عرض می کنم . و اما بريم سر اصل مطلب . مسئله دکتر احمدی نژاد که گفته بود در هر ميدان بايد يک شهيد گمنام دفن بشه مربوط به چند سال پيش هست . البته من هم مثل احمدی نژاد با حرف شما کاملا موافقم .ميادين و پارکها جای دفن شهدا نيست . چون حتی با این کار به سربازان گمنام هم توهين می شه .البته اين موضوعی بود که روزنامه ها به وسيله رئيس مجلس وقت يعنی جناب کروبی به اون پرداختند که بعدا خود احمدی نژاد کاملا اين موضوع را تکذيب کرد و گفت هيچ گاه چنين حرفی نزده . در هر حال چندان علاقه ای به ورود به دنيای سياست ندارم و ترجيح ميدم بيشتر عمومی بنويسم . اما خدای نکرده اگه وارد سياست بشم يه کم شيطنت را هميشه مد نظرم قرار ميدم . اما علاقه ای به حزب اللهی بازی ندارم . دوست دارم حرف دلم را بزنم .

حامد كشكول

نکته ی ديگه ای را که خانم جوادی ( اگه درست گفته باشم ) بايد خدمتتون عرض کنم در مورد کتاب معرفی شده توسط شماست . اگر که کتابش به زبان فارسی يا افغانی ( دو زبانی که من به اونا تسلط کامل دارم) ترجمه شده باشه حتما می خرم ولی اگه نباشه حتما نمی خرم .

مروارید عرفان

با سلامی دو باره به زيتای عزيزم . باورکن که از دست اين قالب عوض کردنها ديگه خسته شدم ! نميدانم چرا هراز مدتی قالبی را که انتخاب ميکنم قاطی ميکند !دارايی ماهم به قالب عوض کردن است !! ضمنا لطف شماراهم رساندم . موفق وشاد باشی .

najdi

زيتا جان منظورت از سکسی اروتیکه ؟؟ اگر شعر اروتیک میگی ، خیلی خوبه بنویس لطفا توی وبت ، من خواننده ی پروپاقرصت هستم !

قهوه چی

فکر کنم آقای خاتمی چند ماه ديگه که رياست جمهوريش تموم بشه بتونه جواب سوال را با راحتی بر زبان بياورد.