فوتبال و خانمها

اگر روزی در ايران چيزی عوض شود٫ميدانم که با مشارکت پررنگ زنان خواهد بود.ديروز از پيروزی آن گروه کوچک دختران جوان٫بسيار خوشحال شدم ولی اصلن شگفت زده نشدم.برای بدست آوردن هر چيزی در زندگی بايد تلاش کرد و نااميد نشد.بدون خشم و قهر٫پله به پله بالا رفت.تنها در روز تولدمان ممکن است هديه بگيريم٫و برای ساير چيزها بايد از خودمان مايه بگذاريم و خرج کنيم.اگر آن دختران بليط را نخريده بودند٫نميتوانستند در خواست ورود به استاديوم را بکنند.ميدانم که نزديکی انتخابات٫کمک بزرگی بود.ولی استفاده از بادهای موافق٫شرط رسيدن است.کاش جوانها را تنها نگذاريم٫شايسته بسيار بيش از اينها هستند.

پی نوشت:

ناصر زرافشان فراخوان کانون نویسندگان ایران برای گردهمایی در برابر زندان اوین

 مردم آزاده‌ی ایران
 سازمان‌های مدافع حقوق بشر!
 ناصر زرافشان هشتمین روز اعتصاب غذای دردناک خود را می‌گذراند و در خطر جدی مرگ قریب الوقوع است. ناصر زرافشان مبتلا به بیماری حاد کلیوی است و هر لحظه بر وخامت بیماری او افزوده می‌شود. ما از همه‌ی مردم٬ نهادهای فرهنگی و اجتماعی درخواست می‌کنیم که درگردهمایی اعتراضی تحصن کنندگان٬ از ساعت چهار تا شش بعد از ظهر روز سه شنبه بيست و چهار خرداد هشتاد و چهار در برابر در بزرگ زندان اوین شرکت کنند.
کانون نويسندگان ایران - ٢٢/٠٣/٨٤

/ 16 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
David Jacob

ادامه از قبلی *** همیشه میگفت تو نظر من رو در باره ایران و ایرانی ها عوض کردی و دلش می خواهد که بتونه بیاد و ایران رو ببینه و البته من از ایران قبل انقلاب و شکوه و عظمت ایران و ایرانی در سیستم گذشته تعریف کردم و او هم کلی در باره اسپانیا و سیستم پادشاهی تشریفاتی اون کشور و ... خلاصه خیلی جالب بود هم صحبتی با مارتا. و راستی در مورد این هفده هجده ساله ها و بوسه هاس ناتمومشون، خلی این بوسه ها توی این سن و سال عجیب دوستداشتنی و به یاد ماندنی و خوشمزه هست. آدم بعدا که بزرگتر میشه ممکنه به خیلی از این کاراش بخنده ولی اون موقع و تو اون سن و سال و شرایط، هیچ کاری لذت بخش تر از این بوسه های داغ نیست. بگذریم خیلی وارد جزییات شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خوب خوشحالم میکنی وقتی که میای به وبلاگم. فعلا خدانگهدار تا بعد.

علی

زیتا خانم / با این همه دلیل برای ناامیدی در آن دیار/ جوان ها و زنان دو عامل بزرگ امید برای فردای آن جزیره اند / نمی دانی که در هر دیدار چقدر به این دو عامل امیدوارتر می شوم.

سمیرا

سلام..زيبا نوشتی!.. کاش همه باور کنن که بايد حرکت کنند.../ من هم داشت يادم ميرفت.. چند روزی است که به خودم اومدم! .. کاش بقيه هم به خودشون بيان...

قهوه چی

اگر "جنبش هاي با نام" مثل اصلاحات یا "خواستهای بدون نام" مردم در سالهای قبل تر (مثلا دهه ۶۰) فراز و فرودهای بسیار را تجربه کرده اند، جنبش زنان ایران در دهه های اخیر علیرغم تمام بازی های سیاسی روند رو به رشد و غیر قابل انکاری را طی کرده است. جامعه زنان امروز ایران حتی با 20 یا 30 سال پیش که سهل است با 10 سال پیش هم قابل مقایسه نیست. زنان امروز در مقایسه با دیروز تحصیلکرده تر، آگاه تر، اجتماعی تر، منسجم تر (این "تر" اخیر را ملایمتر بخوانید) هستند. چنین جنبشی قطعا در آینده نه چندان دور وضعیت زنان را در ایران دیگرگون خواهد کرد.

Mani

سلام . . . آری به اتفاق جهان ميتوان گرفت

حامد کشکول

سلام . اولا که وبلاگم درست شد . يعنی عکسها و لينکها . به خاطر تو يه لينک و يه دونه کاريکاتور هم اضافه کردم . ببينم ديگه چی می خوای . يه نکته ديگه . اگه وقت کردی يه کم از هم جنسات طرفداری کن . می گم نوشابه واسه ات باز کنم . فکر کنم از الان واسه خودت کارت تبريک فرستادی تا عيد نوروز سال ديگه به دستت برسه . ما خانم ها ما خانم ها . ولی شوخی کردم ها . اگه شما خانم ها نبوديد من کلاس اول را قبول نمی شدم . اخه معلمم خانم بود

Ramtin

هم میهن گرامی،سایت زیر را با تفكر بخوانید و سپس با ارسال و چاپ اعلامیه های مربوطه بین دیگر میهن دوستان ایرانی ،بدینوسیله گامی مثبت در جهت ازادی ایران و ایرانی از چنگال بیگانگان عرب مسلك برداشته و با باوری محكم به ایرانی سربلند با اینده ای پر افتخار،مشتی جانانه به دهان اخوندهای ایرانی سثیز و زن ستیز بزنیم . ۲۶ خرداد ساعت ۱۰ بامداد با قیام ملی و همه گیر مردم دلاور ایران بدور از هر گونه دگراندیشی و اختلافات مسلكی روز پایان حكومت ظالم و اهریمنی اسلامی است شادی نزدیك است٫شادی نزدیك است٫شادی نزدیك است۱۰۰٪ بدون هیچگونه شك و اگر پاینده ایران و نا بود باد اهریمنان سیه دل و بد اندیش جنایت كار.l http://www.geocities.com/ramtini/ettehad.html

بیلی و من

سلام، اگر امکان دارد متن فراخوان کانون نویسندگان ایران برای گردهمایی فردا سه شنبه در برابر زندان اوین را در وبلاگتان منتشر کنید. جان ناصر زرافشان در خطر است!

حامد كشكول

سلام زيتا خانم . بابت ايميلتون ممنون . ولي به ما كه ايميلي نرسيده . مطمئنيد واسه من فرستاديد . من كه هر ۱۰ تا ايميلم را چك كردم چيزي نبود . البته شوخي كردم . ايميل اصلي هميني هست كه اينجا نوشتم . ولي چيزي نبود . شايدم به ايميل كشكول فرستاديد . اخه اونجا هم چيزي نبود كه .

سیاورشن

سلام ...بسيار خرسندم از اشنايی با نوشته های شما ....از پست قبلی تان بسار لذت بردم ...در عين سادگی بسار زيبا و قوی بود ....