دريا

من از سفر برگشتم.نه اينکه آمدن من از سفر مهم بوده باشد.ولی خوب بايد به آگاهی ميرساندم که نگران صنعت توريسم و جهانگردی مردم اسپانيا نباشيد.حالا که ملک فهد از اين دنيا رفته٫من در خودم اين مسووليت را احساس کردم که بايد به سهم خودم کمکی بکنم.به هر حال اين مملکت به گردن ما حق داره و بايد کمبودی را که ديگران بجا ميگذارند٫پر کرد.من هم هر چه را که در طول سال پس انداز کرده بودم٫برداشتم و رفتم و جای شما خالی٫خرج کردم و برگشتم.حالا دوباره روز از نو و روزی از نو.البته٫ما را آنجايی که اين مرحوم ميرفت راه نميدادند.ما بايد بريم دريای بيچاره ها و کم پول ها.در اين دنيا همه چيز طبقه بندی شده است.حتا دريا.مثلن٫ماربيا برای ستاره های سينما و مدلها در سطح کلوديا شيفر و کاترين زتا جونز و کامرون دياز و غيره است.ايبيزا مخصوص خوشگذرانی جوانهای پولدار٫مثل نوه های پادشاه موناکو و ميليونر های ديگر است.جزاير قناری برای سنتی ها و محافظه کاران است و بنی دورم يکی از ساحلهای مردمی و ارزان است.پيدا کنيد محل مسافرت پرتقال فروش را!

benidorm_intro.jpg

/ 31 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابریک

سلام...به به سفر خوش ....انشاا.. خوش گزشته باشه که کزشته....حتما...بازم دير اومدم...من نميدونم بايد از دست خودم چيکار کنم...خيلی خوشحال شدم ديدم که اومديد پيشم ممنون...راستی اون ساحلی که گفتيد همين شمال ما نبود؟؟

David Jacob

سلام زيتا جان. مرسی از اينکه اومدی و اميدوارم که سفر بهت خوش گذشته باشه و لذت برده باشی. و البته اين خاندان آل سعود در خيلی از نقاط دنيا از اين خرجهای کلان کرده و ميکنه و يکی از معروفترين جاها همين سوییس و شهر های اين کشور هست مخصوصا ژنو. چند سال پيش که ملک فهد برای معالجه به سوييس رفته بود و دو ماه تابستان اونجا اقامت کرده بود و در نتيجه همه فرزندان و اقوام درجه يک تا ده يا بيشتر به سوييس رفته بودند مقاله جالبی خوندم در مورد خرجها و ارقام هزينه شده که کله آدم بخار ميکرد. فقط دوهزار و پانصد نفر جمعيت اين گروه همراه بود. حالا بقيش رو بدن می نويسم. فعلا

مهشيد

سلام دوست جونی .آره واقعا ميبينی دريارم سهم ميبندن .منم رفتم مسافرت اونجا جنگلارو اينجوری کردن .چه ميشه کرد جز کنار اومدن !خوشحال ميشم پيش مام بياين(بوس)

farimaneh

سلام وبلاگ نازی داری از اينکه به وبلاگ من سر زدی ممنون

حامد کشکول

سلام زيتا خانم . به نظرم اگه يه کم از اين پس اندازهات را جمع کنی بيای توی ايران خرج کنی بد نباشه . بالاخره کشور اصليت هست . بالاخره بايد پول اون طنابی که می خواهیم وقتی برگشتی ايران با اون دارت بزنيم را خودت پرداخت کنی .

عمو اروند

ما هم رفتیم و برگشتیم . مقصدمان گوتلند بود، چزیره‌ئی در دریای بالتیک که سوئدی‌های دریای شرقی‌اش می‌نامند و ملک فهد نامرحوم هم گمان نکنم پای‌اش به آن جا رسیده باشد. گرم بود و آفتابی. و دوستی را ملاقات کردیم که در آن‌سوی کره‌ی خاکی یافته بودیم‌اش، در برزیل. و چه انسانی است!

بیلی و من

سلام زیتا خانم، انگار کامنت‌ها را نمی‌خوانی، خواسته بودم به همین ایمیلی که اینجاست برایم ایمیل بزنی تاکنون هم دوتا ایمیل برایت فرستادم که نمی دانم رسید یا خیر.

aminmoj

اينهمه راه اومدی وبلاگ من که جلو بابک خرابم کنی؟! دس شوما درد نکنه زيتا خانوم! (;

بابک ( وبلاگ اوشو سابق)

اميدوارم خوش گذشته باشه .. خيلی دلم می خواست بدونم که چند ساله اونجايی و چی کار می کنی .. آيا ايران اومدی تو اين چند ساله يا نه ... از وضع و حال ايران خبر داری .... اينجا چندان فرقی نمی کنه پول داشته باشی يا نه ...مثلا آب دريای خزر کم کم داره غليظ ميشه ...یا مثلا وقتی آزادی نداری که با مایو داخل دریا بری ... برو خوش بگذرون و خدات رو شکر کن خانوم

نی لبک

ها ها ها...زيتا جان اميدوارم بهت خوش گذشته باشد.خيلی جالب نوشته ای.