ارابه عداات

دیروز دادگاهی در آرژنتین، یک ژنرال سابق را به جرم کشتن یک پسر پانزده ساله که از هوادران کمونیسم در دوران دیکتاتور پینوشه (1976- 1983 ) بود به حبس ابد محکوم کرد.در همین راستا 5 نظامی سابق هم به 8 تا 25 سال زندان محکوم شدند.

این اولین حکم این دادگاه ازسلسله دادگاه هائی است که به تازگی شروغ شده.

 در جلسه دادگاه مادر این جوان اینطور شهادت داد:
در 1976 نطامیان به خانه مان ریختند و او را با من دستگیر کزده و بردند. در انجا به همه چشم بند می بستند،با اینکه صدای موزیک را تا آخرین حد بالا میبردند اما من صدای ضجه های او زیر شکنجه را  میشنیدم و بی شک او هم فزیاد های من را میشنید.

ازابه عدالت خیلی کند حرکت میکند.اما میرسد.

 

/ 11 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ويسپوران

البته بايد اين رو هم ذكر ميكردي كه ايران با همه جا فرق ميكنه و نكته ي جالب اينجاس كه توي ايران هيچ ارابه ي حركت نميكند !

فرشاد

سلام. به منم سر بزن[چشمک]

سمیرا

امیدوارم این ارابه یه روزی هم به خراب شده ما برسه.... که اوضاع دلمان ویرانه تر از مملکتمان شده...

با درود

وه چه تلخ!. ضجه مادری برای فرزندی در زیر شکنجه ی دژخیمان. جالب است بدونی کشتی ای هم حضرات اسپانیائی داده بودند به شادناروان پینوچت. کشتی اسمش بود اسمرالدا. در آن کشتی و در وسط دریا به دختران زندانی تجاوز و بچه ها را با شلنگ زیر ضربات مهلک می گرفتند. اما راستی ( ز - م) کجائی . پارسال دوست و امسال آشنا. دستی سروگوش این وبلاگت بکش. دیر دیر می آئی. به قول شاعر: رخ می نمائی و پرهیز می کنی/ این آتش نهفته ما تیز می کنی. خوب حتما حجم کار بالاست و وقت کم شده. به هر روی: وجود و تندرستی تو بچه های تو و خانواده ات آرزوی من است. مانا باشید و قلمت جاری باد.

علی یوسفی

سلام زیتا جان . خوشحالم کردی دوست خوبم . خوبم و زنده . شکر ! دقیقا ما هم منتظر این ارابه هستیم که هرچند در ایران بسیار کند حرکت می کند اما به هر حال...می رسد . و در آن زمان چه ها که نخواهد شد.. [گل]

ويسپوران

اين آهنگ رو تقديم ميكنم به زيتايي عزيزم [ماچ] http://vispooran.ir/images/admin/21.MP3

fafa

من هم مي‌دونم و ايمان دارم كه بالاخره عدالت اجرا ميشه..اما كاش اينقدر كند و دور نباشه....

ارماییل

برای ما خیلی دیر تر میرسه زیتا خانوم. حداقل در اسپانیا مدتها تلاش کردند تا از کومت مذهبی فاصله بگیرند. مدتها طول کشید تا انسان مداری به جامعه حاکم باشه و نه خدا مداری و دین مداری که حاصلش ... این که میبینیم شده.