پيشگويی

هر سال در ماه دسامبر٫بازار پيشگوها و ستاره شناسها و فالگيرها گرم ميشود.مجله ها شماره مخصوص منتشر ميکنند و در آن اتفاقات مهمی که در سال بعد منتظر متولدين ماههای مختلف سال است به اطلاع خريداران مجله ميرسانند.تلويزيونها در برنامه های گوناگون با پيشگوها مصاحبه ها ميکنند.و در باره شخصيتهای معروف و مطرح روز از آنها سووال ميکنند.آنها هم٫هر کدام با وسيله مخصوص کار خود٫از گوی شيشه ای گرفته تا کارتهای تاروت٫با لباسهای عجيب و غريب٫در حاليکه قيافه دانشمندان و فرزانگان بخود گرقته اند٫آينده آن شخصيت مورد بحث را پيش بينی ميکنند.اگر جوان است ميگويند ازدواج ميکند٫اگر ازدواج کرده ميگويند بچه دار ميشود و اگر اختلاف زناشويی دارند ميگويند طلاق ميگيرد.و بيشتر اشتباه ميکنند که درست حدس ميزنند.گاهی هم اين خبرنگارهای بدجنس٫تمام پيش بينيهای اشتباه سالهای گذشته آن پيشگو را پشت سر هم٫پيش يا بعد از اظهار فضل او پخش ميکنند و پولی را که بابت حضور در برنامه به او پرداخت کرده اند٫اينجوری حلالش ميکنند که بدجوری شرمنده ميشوند.حالا من هم برای انتخابات اين دوره رياست جمهوری در ايران٫در گوی شيشه ای خودم نگاه کرده ام و نتيجه را با تفسير به اطلاع ميرسانم.نيروهای غيبی به من گفته اند که در اين دوره آقای معين انتخاب ميشوند.و به همين دليل٫اول او را رد صلاحيت کرده اند تا مردم از سر لجبازی يه ايشان رآی بدهند(هر کس را حکومت رد کند شيرين ميشود)و برای اطمينان آقای رفسنجانی را وارد گود کردند که بقيه مردم هم از ترس اينکه ايشان انتخاب نشود به آقای معين رآی بدهند و در نتيجه همه شاد و راضی اين انتخابات را به پايان ميبريم.حکومت از اينکه با اين ترفند مردم را به پای صندوق ها کشانده و ما مردم هم از اينکه٫بين بد و بدتر معروف٫تنها بد را انتخاب کرده ايم.آی سياست!!

/ 24 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شهلا

درود بر تو زیتا جونم و فدای اون تحلیل سیاسیت، باید خدمتت بگم که من هم فکر می کنم دکتر معین بیاد بالا ولی خودم با رای دادن موافق نیستم، چون همونجوری که خودت گفتی اینها معین رو خار کردند با رد صلاحیتشون تا بیشتر عزیز بشه و از پیش مشخص بود که کی میاد بالا......... من هنوز زیاد حالم خوب نیست و بد بختی اِم اِس اینه که آدم باید خیلی کج دار و مریض رفتار کنه تا بیماری دوم از بدن بیرون بره......فدای تو در پناه یزدان همراه خانواده گلت تندرست، پیروز و شاد زیوید...... تا درودی دگر بدرود.

سمیرا

سلام... البته من فکر ميکنم اينکه معين رد صلاحيت شد و بعد با حکم حکومتی برگشت باعث شد خيلی ها از رای دادن بهش منصرف بشن.../ به هر حال اميدوارم انتخاب بشه.....

حامد كشكول

سلام زيتا خانم . اولا سليقه را کيف کردی . ديدی چه نامزدی انتخاب کردم . داره به من رای ميده ديگه . چه کنيم . راستی سارا کيه . دخترته . يه وقت نذاری بياد به وبلاگم ها . جنجال به پا نکن .

هرمز ممیزی

سلام زيتا خانم / معين اگر ميامد وقت کشی بود و نه بيشتر!

يوسف

سلام . اين را می گن يه پست متفاوت ! ..

مروارید عرفان

با سلامی دوباره / نتيجه انتخابات در واقع همه را شوکه کرد ! حال بايد صبر کرد تا ببينيم حضرات تا چه حد به وعده های خود عمل خواهند کرد؟

يوسف

سلام . آمارات را دارم که ميايی سمت ما و چيزی نگفته می ری ! نکنه سياست زده شدی ؟ آی سياست ! حق هم داری . حداقل شما يکی حق داری . شايد شما هم بقول ميخلز « آگاهانه » بی حسی سياسی را برگزيده ايد ! يا شايد هم از يکنواختی اين آدم هلوع گريزانيد . خدا می داند .

hesam

پچپچه ای که غلطان تکرار میشود تا دور دست های لامکانی...

najdi

زيتا جان اوضاع از اینها هم خراب تره !!!!