سربازی

يکی از دوستای اينترنتی از من خواسته اينجا در باره اش چيزی بنويسم.خودم چيز زيادی از او نميدانم.تنها اينکه:در يکی از شهرستانهای ايران زندگی ميکنه٫فعلن به هدفش که ادامه تحصيل و ورود به دانشگاه هست نرسيده٫جوان هست٫آنقدر جوان که در حال گذراندن دوره آموزشی سرباری است.او از دست خودش عصبانی است و خودش را محاکمه و محکوم ميکند که نتوانسته وارد دانشگاه بشود و اينکه غمگين است.آنقدر که گاهی از رفتن و پايان حرف ميزند و من دلم ميگيرد.ميدانم که بجز غم و حسرت دوره پدران خود را خوردن٫يا آرزوی پرواز به دنيای آزاد چيز زيادی برای جوانان در ايران نمانده و هر از گاهی آماری از چند و چون وضع روحی کودکان و جوانان و نه خيلی جوانان در صفحه های خبری ميخانيم.اما پشت هر عدی نامی هست و پشت هر نام چهره ای.و پشت هر چهره ای داستانی٫احساسی٫خانواده ای و حتی دوستی اينترنتی.که نميتواند هضم کند چرا دو سال از مفيدترين عمر يک جوان بايد در سربازی بگذرد.چرا سربازی را حرفه ای نميکنند.هر کس که دوست دارد يا ميخاهد٫بتواند حرفه سربازی را انتخاب کند و حقوق مناست آنرا هم دريافت کند.بخصوص حالا که بيکاری در ايران بيداد ميکند و داوطلب کم نخاهند داشت.

/ 24 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mabda-121

آیاتابه حال ازخودت پرسیدی قلبت چه اندازه است؟ بیاتوتابهت بگم! mabda.blogfa.com

بیلی و من

سلام و ممنون زیتا تو پاسخ ایمیلم را ندادی

يوسف

سلام . منتظرم سربازی تموم بشه ! راستی ما عيد داريم . شما مشارکت نمی کنيد ؟

Mahmoud Dehgani

از کومنت پچپچه غافل مباش. و همچنين از آناهيتا.Hasta loego

مروارید عرفان

سلام دوست عزيزم .ضمن تشکر از حضور گرمت . سابقا اعتقاد براين بود سربازی جوانان را می سازد . اما متاسفانه در شرايط فعلی جوانان ما احساس ميکنند که دوسال عمرشان را هدر ميدهند . ضمنا اميدوارم عرفان را از زندگيمان دور ندانيم . چون مرواريدش چنگی به دل نمی زند . موفق باشی .

سوال و جواب ایرانی

من با سربازی مخالف نيستم. ولی با اين خرتوخری سربازی مخالفم. با اين سربازا اگه جنگ بشه جمیعاً من یقرأ فاتحه مع الصلوات! / خط خطی هم بی دليل اومد. قدمش روی چشم!!!!

babak

سلام. اوا مم نون که به من سر زديد. و نسخه جالبی داديد. البته من ۸۶۲ رو نفهميدم . در مورد سربازی هم فقط وقت تلف کردنه.

آفساید

سلام دوست عزیز! واقعیتش اینه که سربازی مساله ایه که هر مردی در قبال دفاع از کشورش داره و اصلا نمیشه انتظار داشت دولت بودجه ی کلانی هم برای آموزش و نگهداری سربازا کنار بزاره. این امریه که در خیلی از کشورها مرسومه چه برسه به ایران جهان سومی و زیر تهدید ما! البته کاش تابوی دانشگاه قبول نشدن بشکنه که واقعا امنیت روانی جامعه رو تهدیدمی کنه. دانشگاه کعبه ی آمال نیست اینو اونایی که اومدن میدونن. ایام به کام

نژدی

از اينکه دخترای ايرونی ميتونند پسر بازی کنند خوشحالم...من هم ....

رسول

سلام عزيزم فقط می خواستم ازت تشکر کنم اصلا فرصت ندارم به اميد ديدار به ايميلتان نگاهی کنيد ممنون از لطف شما