عشق و سياست

تعطيلات تابستانی هم تمام شد و امروز همه مدارس در اينجا باز شدند.البته يک سری از مدارس، از هفته پيش شروع بکار کرده‌اند و بچه‌های من هم از همان گروه هستند.

دوباره بحث‌های سال گذشته،در باره افت تحصيلی بچه‌های مدارس شروع شده و اينکه چکار بايد کرد که پيش از اتمام دوره دبيرستانی،ترک تحصيل نکنند.قوانين جديدی هم تصويب شده که بيشتر به نفع بچه های تنبل هست که بتوانند راحت‌تر دیپلمشان را بگيرند.

مانند هر‌سال در برنامه های تلويزيونی حرف از افسردگی پس از تعطيلات و بازگشت به کار هست و اينکه چطور خودمان را با اين وضعيت تطبيق بدهيم که کمتر احساس ناراحتی بکنيم.

جنگ بين رسانه ها هم اين روز ها داغ‌تر از هميشه است.هر کدام در باره آخرين سريال های معروف و موفق آمريکايی و فيلم های تازه اکران شده،مجريان جديد و مد روز خود که در اين فصل خواهند داشت تبليغ ميکنند، تا بتوانند تماشاچيان بيشتری را جلب کنند.

تبليغ کلاسهای جديد از آشپری گرفته تا مجسمه ساری و نقاشی، کتابهای تازه منتشر شده،آخرين روزهای حراج در حراج،وام های کوتاه مدت با بهره‌های بالا، برای کسانی که همه پول خود را در تابستان خرج کرده اند...خلاصه تبليغ خريد هرگونه وسيله و خدمات،از در و ديوار شهر و رسانه ها،بيادت می‌اندازد که تابستان تمام شده و جنگ روزانه تو هم آغاز شده است.

اما داغترين و بی رحمانه‌ترين جنگها در بين سياستمداران جريان دارد. سياستمداران هم برگشته اند که يکبار ديگر، مشکل مسکن، بيکاری، تناسب بین درآمد و مخارج، خشونتهای خانگی، فاصله های طبقاتی...را حل کنند تا همه بتوانيم در يک جامعه سالم و مهربان، بخوشی و خوبی زندگی کنيم.

آری سياستمداران هم از تعطيلات برگشته‌اند.همه با پوستی برنزه،دندانهايی سفيد‌تر، و بعضی ها با چروکهای کمتر...

اينبار جنگ سختی در پيش دارند،چون انتخابات ماه مارس در پيش هست و برای جلب آرا مردم، به همه سلاح های موجود نياز هست.از خراب کردن رقبا تا فراموش کردن گذشته خودشان،از تظاهر به در دست داشتن راه حل همه مشکلات تا داشتن کليد بهشت اين دنيا و آن دنيا، حرفهای قشنگ...و چرا نه! حتا ظاهری زيباتر.

ميگن در عشق و سياست، استفاده از همه ايزار، برای رسيدن به وصال معشوق آزاد هست!!

/ 27 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
parmis

salam zita jonam namzo rozaton ghabol bashe

parmis

heif ke delo damaghe shokhi sheytoni az man gerefte shod,nemitonam aziyatet konam

parmis

hesabi ba khodam ghahr kardam

parmis

in kadkhoda engar adat karde hamishe ghable man minevise golaye dehkade

سعيد حاتمی

سلام، من فکر می‌کردم فقط بچه‌های مدرسه‌ای تابستون تعطيل هستند، ولی تو اين خارج تابستون همه چی به کل تعطيله! نصف ملت آلمان هم که می‌آن طرف‌های شما، ساحل. ممنون بابت تبريک. خوشحالم کرديد. شاد باشيد

کدخدا

اوه اوه اوه کوتاه بيا تا حالا عصبانی شدنت رو نديده بودماااااا

کدخدا

حالا خوبه خدارو شکر که عف ( عفو )‌کردی مارو والا . . .

غريب آشنا

سلام دوست عزیز من یه غریبه م: کسی که همه کاراش غریبن... چن وقتی حرف زدم...اما اخیرا حس کردم نیاز به شنیدن دارم... سکوت کردم... هنوز هم روزه م رو نشکسته م... منتظرم ...نمیدونم منتظر چی... اما ... بماند... از لینک دوستام این بلاگو دیدم حرفاش به دلم نشست. آدرس بلاگو با اجازه تون گذاشتم رو favorite رایانه م. وقتی برگردم به بلاگم میخوام لینکتون کنم البته اگه اجازه بدید. ببخش زیاد حرف زدم. یا حق

مهندس جوان

سلام آره اتفاقا سحری را خورديم خوابيديم. راستی تو اروپا هم اثری از رمضان هست؟