چند روز پيش فيلم بوتيک را از سايت صفا در لس آنجلس ديدم در مقابل مشکل بزرگ جوانان ايرانی چی ميشه گفت که در خود فيلم گفته نشده باشه٫جز اينکه وای از اين جامعه که در برابر کمبود همه چيز تنها ميتواند با مصرفی بودن و خريد کردن و پز تلفن همراه و ماشين شيکتر را به ديگران دادن احساس زنده بودن بکند.براستی که سياست بسيار هوشمندانه ايست.آنکه ندارد در فکر يک لقمه نانست و آنکه دارد در فکر جلب نگاه و آه ديگران٫ و آنکه تحمل اين و آن ندارد يا از مملکت فرار ميکند يا به دامن اعتياد پناه ميبرد.اينجوری عمه بنده هم ميتواند رياست دنيا را به عهده بگيرد چه رسد به ايران.ميگم کاش همين جور که ما پز ماشين مان يا شرکتمان...را به ديگران ميدهيم اين حکومتگران هم پز مملکتشان را به همديگر ميدادند.مثلن (مثلا عربی است خوشم نمياد) کاش رئيس جمهور پاکستان همه کوشش خود را ميکرد تا کشوری بهتر از ژاپن داشته باشه و ترکيه سعی کنه بهتر از فرانسه باشه و تو دلش به رييس جمهور آمريکا بگه اگه عرضه داری کاری کن که مردم کشور تو مثل مردم کشور من حوشبحت باشند.ولی نه٫اين ها روياست و واقعيت٫ زندگی اتی است حتی اگه فيلم باشه.

بخاطر تشکر از زحمات صفا آدرسش را در وب ناقابلم ميگذارم تا اگر هنوز کسی او را نميشناسه پيداش کنه.

 

/ 18 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

سلام.. وبلاگ قشنگی داري..لطفا يه سر به ما بزن ... وبلاگ من در مورد کشتی است.يه نظر در مورد وبلاگم بده ... موفق باشی .

آواي سکوت

ببخشيد که اين کامنت رو براي همه مي زنم. خوب بلاگ منم به آخرش رسيد . از اين بابت هم شرمنده که ميومديم و کامنت ميذاشتين اما من اين چرت و پرتارم براي کسايي نوشتم که بلاگشونو ميخونم . خوب مام رفتيم ديگه. زت زياد.

mehran

سلام.من فکر نميکنم که کشورهای ديگه پز حکومت کردن خودشون رو به هم ديگه ندند. اينجاست که همه چيز برعکسه.اون هم شايد برای اينه که لياقتمون بيشتر از اين نيست.با جملتون توی نظزخواهيم موافقم.ايم که اگر فربادرسی نيست بگذار شنونده ای باشد.اما مشکل اينه که نه فريادرسی هست و نه شنونده ای.ديدين که خودتون

دايي جان

سلام دوست من... مطالبتو خوندم ولي نه کامل... ميام سر فرصت ميخونم.... از حضور سبزت تشکر ميکنم...

بصِر فرزانه آگاه

چون درختی در پاييز هستم،نيمی از برگها فرو ريخته است، شاخه ها پيدا شده اند، باد ملايمی مي وزد، و من با برگهايم آهسته اشک می ريزم.sanctus deus "

هرمز ممیزی

من ۶۳ سال از عمرم ميگذرد سه فرزند و دو نوه دارم دو پسر و يک نوه ام ساکن پاريس اند دختر و نوه ديگرم تهران نزديک من و همسرم زندگی ميکنند در رشته مديريت فوق ليسانس دارم و دکترا به دليل وقوع انقلاب نيمه تمام ماند به اتهام ليبرال بودن با۲۱ سال خدمت اداری اجبارا بازنشسته شدم و خدمات فعلی را مجانا به کشورم عرضه ميدارم بنوبه خود منتظر آشنائی بيشتر با شما هستم شاد زی

جنس دوم

بلاگ جالبی دارينو نظر خواهيتون هم جالب يه بحث قبلا توی بلاگم بود درباره زندگی مشترک بدون ازدواج بخونيد ثکر کنم براتون جالب باشه

گوشه گیر

بوتيک يکی از زيباترين و عميق ترين فيلمهايی هست که در چند سال اخير ساخته شدن . يه کارگردانی خوب و حساب شده . شخصيت پردازی عالی و بازيهای بسيار خوب باعث شده که فيلم جذابی هم باشه . اميدورام که کارگردانش تو کارهای بعديش افت نکنه .

##ابلیس کوچولو##

moraghebe afkarat bash,anha be goftar tabdil mishan.moraghebe goftarat bash,anha be kerdar tabdil mishan.moraghebe kerdarat bash,anha be adat tabdil mishan.moraghebe adatat bash ,anha be shakhsiat tabdil mishan.moraghebe shakhsiatat bash,cherake an be sarnevesht tabdil mishe... omidvaram hamishe afkare ghashang dashte bashi ta sarneveshtet ghashang bashe.

بابک ( وبلاگ اوشو )

بابا ما که همينجوری کلی پز کشورمون رو به ديگران ميديم . وزير محترم اطلاعات فرمودن ايران يکی از امن ترين !!!!!!!! کشور های جهان (‌دقتکنيد خاور ميانه و آسيا هم نه بلکه جهان ) است . برای همينه که زنان و دختران غيور ما ، جرات ندارن ساعت ۹ شب به بعد تنها در خيابانهای امن تهران !!!! تردد کنن. ما عادت داريم به ناداشته هامون افتخار کنيم .