کفاش

راستی آگه يه روزی بتونيد جای کسی باشيد چه کسی را انتخاب میکنيد؟ من به خيلی ها فکر کردم ولی راستش را بخاهيد٫در اين لحظه دوست ندارم جای آقای zapatero(کفاش) رييس دولت اسپانيا باشم.اين طفلی اگه سياستمدار نبود کارش به کجا ميکشيد؟اصلن دستی پول ميده برای خودش و اسپانيا مشکل درست ميکنه.اولين مشکل را پيش از اينکه رييس بشه خريد و پس انداز کرد برای اين روز ها.سال پيش روز ارتش٫که بعنوان رياست حزب سوسياليست ها در کنار خانواده سلطنتی و سران مملکت داشت رژه ارتش اسپانيا و دوستان و متحدينش را تماشا ميکرد يکدفعه به ذهنش می رسه هنگامی که ارتش آمريکا با پرچم آمريکا رد ميشه٫بعنوان اعتراض به جنگ عراق٫ در حالی که همه ايستاده بودند ايشان بنشينند! و درست پس از رد شدن پرچم امريکا به احترام پرچم کشور بعدی بلند شوند(فکر ميکنم ميخاست لج آقای ازنار رييس دولت پيشين٫ که دوست نزديک آقای بوش هست را در بياورد)حالا که از شانس بدش دوباره آقای بوش انتخاب شد مانده چکار کند٫چون هفته پيش که امريکا سفيران کشورهای دوست را دعوت کرده بود برای سفير اسپانيا در امريکا دعوتنامه ای نرسيد.چند روز پيش دون خوان کارلوس (پادشاه اسپانيا )برای پا در ميانی سفری به آنجا کرد که هنوز نتيجه اش را٫ دستکم به من نگفته اند.از طرفی يکشنبه گذشته آقای chavez  رييس جمهور ونزويلا مهمان اسپانيا بود٫نميدانم در شوی اختصاصی خودش به آقای زاپاته رو (چابز تنها رييس جمهوری است که يک برنامه هفتگی تلويزيونی دارد که در آن جوک ميگويد٫آواز ميخاند...)چه ميگويد که روز بعد وزير امور خارجه در يک برنامه تلويزيونی آقای ازنار را متهم ميکند که در کودتای ماه می سال ۲۰۰۲ در ونزويلا که بر ضد چابز بود و تنها ۲ روز طول کشيد٫دست داشته و اينکه سفير اسپانيا در ونزويلا با رهبر کودتا تماس داشته٫خود چابز هم داستان را تاييد ميکند٫بعد معلوم ميشود که مدرکی وجود ندارد.حالا حزب آزنار ميگويد که  آقای زاپاته رو بايد وزير امور خارجه اش را برکنار کند ٫بايد رسمن عذر خاهی کند٫چطور ميشود که کسی را که ۸ سال رييس دولت اين مملکت  بوده  متهم به همدستی با يک کودتاچی کرد و غيره و غيره.بهر حال آقای چابز ۵ روز پيش رفت ولی دعوا هنوز ادامه دارد.اينه که من دوست ندارم جای ايشان باشم.تازه اينجور شغلها ترقی ندارد!! برای چيمه؟

/ 9 نظر / 5 بازدید
هرمز ممیزی

سلام قبل از هر چيز بايد از ريز بينی و نکته سنجی و دقت نظرت تشکر کنم برای خودت يک مفسر تام و تمام هستی و نميدانستيم بخصوص از دو مقاله اخيرت استفاده بردم قربانت.

هرمز ممیزی

ضمنا خانم خانمها قرار نبود پته ما را به آب بدهيد!!!!!

احمد

سلام/اسپانيايها هم حسنی داشتند و ما نمی دانستيم؟/سبز باشيد

mehran

سلام. محاله کخ کسی جای دیگری باشه. پس ذهنت رو خسته نکن.در ضمن این رنگ وبلاگت و فونتت من رو کور میکنه.خواهش میکنم تو رو خدا جون من یک فکری براش بکن زیتا خانم.

zita

مهران عزيز٫بخاطر چشمهای قشنگ شما به قالب +يشين برگشتم.تا سر وقت يکی شاد تر پيدا کنم.

0shanbeh

سلااااام.......مطلبت جالب بود .اما ازمن می شنوی اگه خواستی شغل جدید پیداکنی فقط برو تو بازار ...............نون تو خریدوفروشه!!!!....................بهم سربزن رفيق..............

خدابيامرز

سلام عليکم / اولا که مبارکه قالب نو / دوما اگه خواهش کنيم قبول زخمت می فرمايين جای ايشون باشين؟ / چهارما تحليل خيلی جالب و درستيه / ای داد پس سوميش چی شد!

............

سلام..مرسي از نظرت.من دخترم.مي دونم چي مي گويي.همه مي گويند كه عشق از بين مي رود.راست هم مي گويند.عشق قط هوس است.اگر وبلاگم را بيشتر بخوني بيشتر با افكار من آشنا مي شوي.ولي من عاشقش نبودم.من با شناختن او دوستش دارم.از شخصيت,طرز فكرش.رفتارش با من و بقيه,خوشم مي آيد.دوست داشتن از بين نمي رود,مطمن باش.اون خيلي اولش به من ابراز احساسات مي كرد.بعد از سه ماه عوض شد.اون عشق و هوس است كه سرد ميشود.بعد از يك سال و نيم تمام شدن من هنوز دوستش دارم.حتي اگر ازدواج كند,دوستش دارم و دلم مي خواهد خوشبخت بشود.راستي من دوستاني دارم كه ازدواج كردند و با تلاش و نصيحتهاي من,الان زوج خوشبختي هستن.دو سال اول ازدواج وحشتناك است.اگر اين دو سال را بسازي,بقيه اش خوب مي شود

علی

سلام زیتا خانم / من اینطور می فهمم که در کار سیاست / نمیتونی یا نمیشه خودت باشی / باید چپ و راست مراقب و مواظب این و اون باشی / اما این زاپاته رو / به فکر من آدم گنده ایه / در زمان ازنار / اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه بود / با زاپاته رو / اسپانیا حرف خودش را می زنه. / این نشان میده که من سیاست حالیم نیست / برای همین هم این کفاشه را دوستش دارم. / با طرح تازه / وبلاگت جالب تر شده.