پایان انتخابات در اسپانیا

خلاصه انتخابات عمومی در اسپانیا به پایان رسید و آقای زاپاترو، نخست وزیر فعلی، برای چهار سال آینده، دوباره انتخاب شد.اگرچه نتوانست به اکثریت کافی دست بیاید و برای حکومت، نیاز به ائتلاف با یکی از احزاب کوچک دارد.
آقای راخوی با اینکه توانست، حدود نیم میلیون رای بیش از دوره قبلی کسب کند،نتوانست به مقصود برسد.
بقیه احزاب همه تعدادی از کرسی هایشان در مجلس را از دست دادند و شکست نسبتن سختی خوردند و عجیب اینکه به شکست خودشان اعتراف کردند.

 دیروز فیلم بودا از شرم فرو ریخت کار حنا محملباف را در همان سینمای همیشیگی دیدم. آنقدر ساده و ابتدایی و کسل کننده بود که پشیمان شدم.نمیدانم این کارگزدانهای ایرانی چه اصراری دارند که با یک فیلمنامه دو صفحه‌ای یک فیلم سینمایی بلند بسازند.نود دقیقه، یک دختر کوجولوی شش هفت ساله در خیابانهای خاکی، بدنبال خرید یک دفتر بود. تنها چیزی که میخواست بگوید این بود که زنان در افعانستان و یا کشورهای مشابه تا زنده هستند، در بند و اسیر مردان و وصعیت اجتماعی خاص آن سرزمین خواهند بودند و برای آزاد شدن ،چاره ای جز مرگ برایشان نمانده.
این خوبست که کارگردان به اصطلاح متعهد باشد و به مشکلات اجتماعی بپردازد و اثرش حاوی پیام باشد...اما باید سرگرم کننده هم باشد.اگر توانست این هر دو را در اثری با هم جمع کند، هنرمند است و اگر نه، راه درازی تا هنرمند شدن، برایش مانده.

/ 26 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پی‌کولو

سلام زیتای عزیز با نظرت درباره‌ی فیلم موافقم. پریشب فیلم Mar adentro را می‌دیدیم و خوب چون ماجرا در اسپانیا رخ می‌داد، يادتان كرديم. واقعا مردم اسپانيا انقدر مؤمن به دين هستند؟ (http://www.imdb.com/title/tt0369702/)

ايران زمين (مریم)

سلام زیتا جون[گل][گل][گل]

ايران زمين (مریم)

[دست][دست][دست]عجب موزیکییییی[دست][دست][دست]

ايران زمين (مریم)

به به [دست]کاش ترجمه اش هم می نوشتی[چشمک]

کدخدا

ميگم زيتايي اين عيدي ِ مارو بزار كنار يه وقت نگي نگفتي [عینک]

فاطمه

سلام.زیتا خانوم. من عکسی از بودا از شرم فرو ریخت را دیدم. شاید نقاشی بوود.منظورم این است که خیلی زیبا بود.کودک افغان موچتری لپ سرخ با یک روسری قرمز و سبز . در موزه ی سینما تک تهران./ این چند روز تهران گردی بعد از عمری خیلی به من خوش گذشت. از بس تو رشت و لاهیجان بودم بوی رطوبت گرفتم. اخیش./ خود فیلم را هنوز ندیدم. این حنا خانوم بهتر نیس بیاداز کشور خودش فیلم بسازه. حتما باید تو افغونستان دنبال همچین موضوعاتی بگرده ؟ یه چیز دیگه خدا رو شکر شما تو این زمونه نمی نالید. یه دلیل همیشگی برای باز کردن وبلاگ شما همینه. اینه که احساس خیلی خیلی خوبی دارم وقتی این صفحه رو باز میکنم. اوه راستی این امکانات متنوعه ی پرشین بلاگ هم خیلی به ما کمک کرده. منظورم همین شکلک هست[بغل][ماچ]

یوسف

سلام درسته ! یکی طلب شما [گل] می دونید چیه زیتا خانم تند خونی باعث می شه نتونم به جزئیات بپردازم .. مضاف بر این که من خیال می کردم _ نعوذ بالله [زبان] _ شما هم پشت بند نام امام کلمه مخفف ره را ( که معمولا تو پرانتز هم می نویسن و برگرفته از " رحمه الله عليه " است ) نوشتین .. و دقت به آن لفظ نداشتم بله حسین یکی از نوهه های امام است . نوه پسری . اما از آن پسرشان که قبل از پیروزی انقلاب در نجف کشته شدند . همان آقا مصطفی که البته بعد از انقلاب می دانید که متمایل به بنی صدر و تفکرات لیبرالی او شد .. و تا این اواخر در قم تحت الحفظ زندگی می کرد و .. درس می خواند .. ایشان سال گذشته سفری به امریکا داشتند و گرد و خاک هایی هم برایش کردند .. اما .. بعید می دانم که بعنوان مسئول یا مدیری از نظام جمهوری اسلامی قلمداد شوند که شما بخاطر او مقام اولی را حاضرید از پیرموذن بگيريد [خنده]

كدخدا

داشتم قدم میزدم گفتم یادی هم از اغنیا کنم [نیشخند]