حکم قاضی

در بایادولید(یکی از شهرهای اسپانیا) یک قاضی پرونده خانمی را که بخاطر بدرفتاری همسرش شکایت به دادگاه برده بود ،بدون محکوم کردن مرد ، می بندد.چون بنظر او:

باور کردنی و پذیرفتنی نیست که زنی با تحصیلات دانشگاهی و امکانات ،سالها بدرفتاری فیزیکی و روحی همسرش را تاب بیاورد و زودتر از اینها بفکر چاره و پایان دادن به شرایط بد زندگی خودش نبوده باشد.

به زبان دیگر،حرفهای زن را باور نکرده و او را دروغگو دانسته.

نمیدانم در این مورد بخصوص،آن زن حق داشته یا نه،ولی بنظر شما دلیل قاضی پذیزفتنی هست؟

آیا تنها زنان بی سواد و بی امکانات هستند که در زندگی زناشویی،مورد آزار و بدرفتاری همسرانشان قرار میگیرند و سکوت میکنند؟

 

/ 54 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهمنی

ببخشيد اشتباه شد.. آدرس وبلاگ رو اشتباه نوشتم..

قهوه چی

بستگی دارد کدام جامعه باشد. در جامعه ايرانی که طلاق هنوز تابو است بله ممکن است. دوستان زيادی را ميبينم که زندگی خوشايندی ندارند ولی تنها به اين دليل که نميتوانند از هم جدا شوند با هم به سر ميبرند. همگی هم تحصيلکرده و دارای وضعيت مالی مناسب هستند.

فاطمه

سلام زيتا خانوم همش پست فمنيستی ميديد. من زنهای زيادی رو ميشناسم که حتی حقوق ماهیانه شون رو هم با زور مرد خانه مجبور به قسمت کردن با آنها هستند. چه برسد به بدرفتاری که مسلم که بدانید نوش جان میفرمایند. حقیقتش من این روزها بیشتر زنان آزار دهنده می بینم. اگر بر من ببخشید!!! اینقدر حیله گری می بینم . و اینقدر فریب که گاهی شرمنده میشم.

کدخدا

زيتايی چک ميل پليز اوکی ؟ وری مهمه

بهمنی

سلام زیتا خانم چشم راستش اولا هدف اصلی ما از این کار کمک به آن دانش آموزان هست تا اونها رو عمل جراحی کنیم البته اگر هزینه های آن جمع آوری شود. دوما اگر هم هزینه های آن عمل ها به حد کافی نرسد ما هر جور که شما صلاح بدونید اون پولها رو خرج می کنیم. مثلا برای اونها هدیه میگیریم و یا چیزهای دیگر... سوما ما درحال پیدا کردن چند پزشک جراح پلاستیک در تهران هستیم تا آن دانش آوزان را به آنها معرفی کنیم... چهارما همانطور که در وبلاگ گفته شده است: دو نفر از اساتید دانشگاهمان ، یکی از عموهایم که پزشک متخصص بیهوشی هستند و من و یکی از همکلاسی هایم در این کار با یکدیگر همکاری می کنیم تا قدمی برای این کوچولو ها انجام بدیم. موفق باشید

پارميس

tanha zanane bi savado bi emkanat nistan momkene zanane ashegham bashan

پارميس

salam zita jonam khobi

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند