مراکشی ها

هر سال هزاران مراکشی بطور غير قانونی وارد اسپانيا ميشوند و صد ها نفر از آنها پيش از رسيدن به اسپانيا با مرگ آشنا ميشوند.در صد زيادی از اين مهاجران زير ۱۸ سال دارند و با دزدی همراه با خشونت گذران زندگی ميکنند.تا ۲سال پيش٫ خیابان های مرکز شهر در روز روشن جولانگاه اين بچه ها بود.اگرچه حالا اوضاع بهتر شده ولی هنوز هستند و طبق قانون چند روز در يک خابگاه نگهشان ميدارند و آزاد ميشوند.در مارس گذشته همين مراکشی ها با بمب گذاری در مترو مادريد ۲۰۰ نفر را کشتند.و چند روز پيش پليس توانست يک گروه از همين مراکشی هارا که نقشه انفجار دادگستری را داشتند دستگير کنند.جالب اينجاست که اين گروه را يک مصری که در رابطه با ۱۱ سپتامبر و برجهای دو قلو آمريکا در زندان هست رهبری ميکرده٫و در زندان٫ مراکشی های زندانی را وارد گروه تروريستی خود ميکرده.نوار قران را با صدای بلند از ضبط صوت اتاقش پخش ميکرده و اگر اسپانيايی ها اعتراض ميکردند٫نوچه هايش صدای آنها را خفه ميکردند و در تمام اين مدت زندانبانها گويی خواب بودند.براستی که همه آمادگی زندگی در يک کشور بنا شده بر قانون را ندارند؟يا بگفته معروف اگر به بعضی ها رو بدهند آستر هم ميخاهند؟روز شنبه مردم برای نخستين بار در بارسلونا به خيابان ريختند و به مسجدی که در تمام روز تا دير وقت شب از بلند گو قران پخش ميکردند اعتراض کردند.ميدانم که خاهند گفت دشمن اسلام هستند. ولی انگار اسپانيايی ها دارند بيدار ميشوند! 

/ 8 نظر / 5 بازدید
مهران

ببین. نگاه کن اگه کمک خواستند بگو من میام کمک چون من حالم از این مسلمونهای افراطی بهم میخوره.چون مسلمون نیستند مسلمون خراب کنن.انی وی.خودت خوبی زیتا؟؟راستی این بسیجیهای افزاطی از اونها هم بدترند.دیروز تو خیابون ما گاز اشک آور زدند دم افطار.انگار که حکومت نظامی باشه.انگار خدا زبون نداده بهشون صحبت بکنند.کم که میارند گار میگیرن.

مهران

چه کتابی بشه اون کتاب گابریل.فکر کنم بشه شبیه کتاب زوربای یونانی با اون بالش پر از موی سر زنان روسپی.ها ها ها

Mahmoud Dehgani

يقولون ان ليلی فی العراق مريضتا و ياليتنی کنت طبيب مداويون. در مورد مارکز تو بی بی سی نوشتهم . و اما شيليائ ها و در کل امريکای جنوبی ها هم در مادريد دست کمی از مراکشی ها ندارند هر چند که باز هم با قسمتی از نوشته ات موافقم. برو ( کارابانچل ) تا بدونی چی ميگم.

اسد

سلام، چند روز پیش رفته بودم به وبلاگ بعضی از این حزب الهی های خودمان، تا وارد میشی نوار نوحه پخش می شود مجبورمیشی فوری فرار کنی. در ضمن من دوستی دارم در مادرید نوازنده سه تار است و آنجا هم چند کنسرت داشته است و انگار کلاس موسیقی هم دارد.

علی

کار قشنگی می کنی زیتا خانم که راجع به مسایل آنجا می نویسی / خبرهایی که هیچ جا نوشته نمیشه و هیچ جا گفته نمیشه / همین باعث میشه که کسانی مثل مهران / در مورد بسیجی ها که در خیابانشان گاز اشک آور انداخته اند / این تمثیل زیبا را می نویسه: / "انگار خدا زبون نداده بهشون ... کم که میارند گاز میگیرن".

0shanbeh

سلام،مهربون......خیلی جالب بود ...مثل همیشه استفاده کردیم..........منتظر ديدنتم........

احمد

سلام/گويا افراطيون هيچگاه نمی توانند با منطق زندگی کنند/شعارشان هم اين است /.افراطی می ميرد ميجنگد منطق نمی پذيرد/شاد باشيد